Student | Sist oppdatert: 01.11.2019, 10:24

Studentkontakter

AFAG har ti studentkontakter fordelt på alle universiteter og skoler som tilbyr høyere utdanning i arkitektur, planlegging, design og tilsvarende i Norge og ved KADK i København. Studentkontaktene bistår AFAG i det lokale studentarbeidet ved hvert studiested.

 

AFAGs studentkontakter høsten 2019: F.v. øverste rekke:  Live Helgestad (KADK), Karine Espedalen (NTNU), Tina Athari (BAS). F.v. miderste rekke: Guro Håvik (AHO), Ingeborg Mull (AHO), Inga Fiske Guren (KADK), Sigrid Lyche Strandvoll (NTNU), Sigrid Jordet Bruheim (NMBU). F.v. nederst rekke: Tuva Andersen (NTNU), Yngve Gorseth (NMBU). Eli Kindervaag (organisasjonsrådgiver og studentsansvarlig i AFAGs sekretariat) 

AFAG har ti studentkontakter fordelt på alle universiteter og skoler som tilbyr høyere utdanning i arkitektur, planlegging, design og tilsvarende i Norge og ved KADK i København. Du er alltid velkommen til å henvende deg til studentkontaktene ved ditt studiested.

 

Studentkontakter studieår 2019

Arkitektur- og designhøgskolen (AHO)
Guro Håvik studerer arkitektur ved AHO og kan kontaktes på ingrid.hove.viljoen@stud.aho.no.  
Ingeborg Mull studerer arkitektur ved AHO og kan kontaktes på ingeborg_mull@hotmail.com.
Tor Olav Osnes Holm studerer arkitektur og kan kontaktes på tor.olav.osnes.holm@stud.aho.no.  

Norges Teknisk-Naturvitenskapelige universitet (NTNU)
Sigrid Strandvoll studerer arkitektur ved NTNU og kan kontaktes på sigridls97@gmail.com.
Tuva Andersen studerer arkitektur ved NTNU og kan kontaktes på tuva.ka@gmail.com.
Karine Espedalen studerer arkitektur ved NTNU og kan kontaktes på karineespedalen@hotmail.com

Norges Miljø- og Bioteknologiske Universitet (NMBU)
Sigrid Jordet Bruheim studerer landskapsarkitektur ved NMBU i Ås og kan kontaktes på sigrid.j.bruheim@gmail.com. 
Yngve Gorseth studerer landskapsarkitektur ved NMBU i Ås og kan kontaktes på yngvegors@gmail.com.

Bergen Arkitekthøgskole (BAS)
Tina Athari studerer arkitektur ved BAS og kan kontaktes på tina.athari@gmail.com

Universitetet i Bergen, Fakultet for Kunst, Musikk og Design (KMD)
Njål Thunold Hatteberg studerer møbel- og romdesign/interiørarkitektur ved KMD og kan kontaktes på njalhatteberg@gmail.com.

Det Kongelige Danske Kunstakademi (KADK) i København
Inga Elvira Fikse Guren studerer arkitektur ved KADK i København og kan kontaktes på ingafg@hotmail.com.
Live Helgestad studerer arkitektur ved KADK i København og kan kontaktes på livehelgestad@hotmail.com.

 

Kontaktpersoner


Eli Kindervaag

Organisasjonsrådgiver 
tlf: 99 49 08 89
e-post: eli@afag.no

 

Relaterte artikler

Bli studentkontakt for AFAG ved KMD

Publisert: 25.05.2020

AFAG søker etter en studentkontakt for AFAG ved Fakultetet for kunst, musikk og design (KMD), UiB, Bergen. Et studentverv i AFAG gir deg spennende arbeidsoppgaver og en mulighet til å bli enda bedre kjent med bransjen du etter hvert skal inn i.

Les mer

Rekordhøy søkning til AHO

Publisert: 28.04.2020

Tall fra Samordna opptak viser en økning i antall søkere til arkitektutdanning i Oslo og Bergen.

Les mer

Reiserapport: Flyktningsituasjonen på Lesbos

Publisert: 15.04.2020

Runa Gjerland har vært i flyktningsleiren Moria på Lesbos i forbindelse med sitt diplomprosjekt ved NMBU. 

Les mer