Student | Sist oppdatert: 08.04.2021, 09:47

Studentkontakter

AFAG har elleve studentkontakter fordelt på alle universiteter og skoler som tilbyr høyere utdanning i arkitektur, planlegging, design og tilsvarende i Norge og ved KADK i København. Studentkontaktene bistår AFAG i det lokale studentarbeidet ved hvert studiested.

 

AFAGs studentkontakter høsten 2020: F.v. øverste rekke: Guro Håvik (AHO), Tuva Andersen (NTNU), Sigrid Hole (KMD), Liza Marchenko (NTNU), Sigrid Jordet Bruheim (NMBU), Eli Kindervaag (Rådgiver i AFAG). F.v. nederst rekke: Ingeborg Mull (AHO), Tor Olav Osnes Holm (AHO), Yngve Gorseth (NMBU) og Maren Mohn Kverneland (BAS). Ikke avbildet: Live Helgestad (KADK) og Inga Guren (KADK). 

AFAG har ti studentkontakter fordelt på alle universiteter og skoler som tilbyr høyere utdanning i arkitektur, planlegging, design og tilsvarende i Norge og ved KADK i København. Du er alltid velkommen til å henvende deg til studentkontaktene ved ditt studiested.

 

Studentkontakter studieår 2021
 

Arkitektur- og designhøgskolen (AHO)
Guro Håvik studerer arkitektur ved AHO og kan kontaktes på guro.havik@stud.aho.no.
Ingeborg Mull studerer arkitektur ved AHO og kan kontaktes på ingeborg_mull@hotmail.com.
Tor Olav Osnes Holm studerer arkitektur og kan kontaktes på tor.olav.osnes.holm@stud.aho.no.  

Norges Teknisk-Naturvitenskapelige universitet (NTNU)
Liza Marchenko studerer arkitektur ved NTNU og kan kontaktes på lizamarchenko@outlook.com.
Sophie Sandaker studerer arkitektur ved NTNU og kan kontaktes på sophie.sandaker@hotmail.com.

Norges Miljø- og Bioteknologiske Universitet (NMBU)
Sigrid Jordet Bruheim studerer landskapsarkitektur ved NMBU i Ås og kan kontaktes på sigrid.j.bruheim@gmail.com.
Yngve Gorseth studerer landskapsarkitektur ved NMBU i Ås og kan kontaktes på yngvegors@gmail.com.

Bergen Arkitekthøgskole (BAS)
Maren Mohn Kverneland studerer arkitektur ved BAS og kan kontaktes på maren.mohnkver@gmail.com

Universitetet i Bergen, Fakultet for Kunst, Musikk og Design (KMD)
Sigrid Hole studerer møbel- og romdesign/interiørarkitektur ved KMD og kan kontaktes på sigrid.agnete@hotmail.com.

Det Kongelige Danske Kunstakademi (KADK) i København
Inga Elvira Fiske Guren studerer arkitektur ved KADK i København og kan kontaktes på ingafg@hotmail.com.
Live Helgestad studerer arkitektur ved KADK i København og kan kontaktes på livehelgestad@hotmail.com.

 

Relaterte artikler

Reiserapport: Dyrkingsanlegg langs Norges kyst

Publisert: 16.03.2021

For sitt diplomarbeid, utforsket AHO-student Ane Liavaag Ellefsen mulighetene for å forme et akvakulturelt landskap med dyrkingsanlegg langs den norske kysten.

Les mer

Arkitektenes fagforbund vil undersøke studentenes studiesituasjon

Publisert: 02.03.2021

Den siste tiden har flere arkitekt- og designstudenter delt erfaringer fra studiene sine på sosiale medier.

Les mer

Velkommen til vinterens jobbsøkerkurs

Publisert: 08.02.2021

Arkitektenes fagforbund inviterer sine studentmedlemmer til vinterens jobbsøkerkurs.

Les mer