Aktuelt | Sist oppdatert: 30.05.2023, 11:18

Hvordan fungerer din arbeidsplass?

31. mai sender Arkitektenes fagforbund ut en undersøkelse for å utforske sammenhengen mellom produktivitet og kontorløsninger blant våre medlemmer.

Flere kontorer og virksomheter har nå fått en fast ordning med en eller to dager i uka på hjemmekontoret. Tidligere undersøkelser har vist at denne løsningen fungerer for våre medlemmer, men hvordan har dette utviklet seg? Hvordan påvirker utstyret man har tilgjengelig egen produktivitet? Hvordan stiller det fysiske arbeidsmiljøet på hjemmekontoret seg opp mot miljøet på kontoret?

I samarbeid med Company Pulse gjennomføres AFAGs årlige undersøkelse om arbeidsplasser og arbeidsmønstre.

Formålet er å involvere medlemmer og tillitsvalgte for å få faktabasert kunnskap om hvordan dagens arbeidsplasser fungerer for arkitekter, planleggere og designere.

Ved å svare på undersøkelsen hjelper du oss med å få faktabasert kunnskap om fordeler og ulemper ved ulike arbeidsplasser, samt innsikt i eventuelle endringer siden forrige undersøkelse for ett år siden.